Obec Velké Hydčice > Aktuality > Silvestrovský běh 2017 - výsledky

Silvestrovský běh 2017 - výsledky

31.12.2016

ČLÁNEK Z KLATOVSKÉHO DENÍKU

Velké Hydčice – Rekordní počet běžců a běžkyň se sešel na Silvestra na jubilejním 20. ročníku silvestrovského běhu ve Velkých Hydčicích. Celkem se ve všech kategoriích přihlásilo 107 zájemců, a tak se splnilo organizátorovi běhu Ladislavu Kropáčkovi přání pokořit hranici sta účastníků.

Stejně jako loni panovalo ve Velkých Hydčicích krásné zimní počasí a tradicí je také hromadné odstartování závodu petardou. Ta se tentokrát projevila spíše jako dýmovnice, a tak se závodníci vydali na trať zahaleni do oblaku dýmu.

DĚTÍ PŘIBÝVÁ

V kategorii nejmenších dětí do šesti let, které samy nebo za pomoci rodičů zdolaly trať dlouhou 1 km, zvítězila v konkurenci 20 účastníků Lucie Veringerová (roč. 2010) z Pačejova. Všechny nejmenší děti dostaly za doběhnutí dárkové balíčky.

Děti nad šest let, kterých se na startu sešlo 18, čekaly 2,2 km. Vítězství obhájil Jan Zábranský (roč. 2003) z Velkých Hydčic, pro kterého to byl již třetí triumf. Za ním doběhla Vendula Panušková (roč. 2005) z Týnce a Karel Šmrha (roč. 2007) z Horažďovic.

Velká konkurence se sešla i v kategorii žen, kterých bylo 28. Trasu dlouhou 3,6 km nejrychleji zvládla Pavla Valachová z Týnce. Na druhém místě doběhla vítězka předchozího ročníku Eva Chalušová taktéž z Týnce a z třetího místa se radovala Petra Němejcová ze Sousedovic.

JANDA OBHÁJIL

Nejdelší trať, 5,2 km, čekala na muže, kteří byli rozděleni na dvě kategorie – do 35 let a nad 35 let. Absolutní pořadí tentokrát ovládli starší muži, kteří vybojovali všechna tři medailová umístění. Zlato podruhé za sebou získal David Janda závodící za SDH Malá Víska, který o svém triumfu musel tentokrát rozhodnout až v cílové rovince. „Loni byl cílový doběh víc na pohodu. Letos jsme si to s kamarádem, kterého jsem mimochodem na závod přivezl, rozdali v závěrečném sprintu 100 metrů před cílem. Věděl jsem, že je to silný soupeř. Jsem rád, že jsem vyhrál, ale kdyby to dopadlo opačně, tak by mě to nemrzelo. Šlo o to zpříjemnit si poslední den v roce. Tady se nám navíc líbí a pořadatelé vždycky zajistí krásné počasí, proto rádi přijedeme," řekl po závodě šťastný vítěz, který v roce 2016 absolvoval pražský maraton a v novém roce už je přihlášen na dva půlmaratony. Těsně za Jandou doběhl Pavel Jílek z CKS Malá Víska a třetí byl Alois Šatra, který závodí za Tatran Velké Hydčice.

BĚŽELI I FOTBALISTÉ

Až za nimi skončili nejlepší „mladšíci". Z nich trať nejrychleji zvládl velkohydčický Petr Kotrba, fotbalista divizních Klatov, který si po dvouleté přestávce zase doma rád zazávodil. „První půlku se mi běželo dobře, protože bylo volnější tempo, po první otočce jsem se v kopci trochu odtrhl od konkurentů, ale v půlce zpáteční trasy mě chytla menší krize, což bylo asi tím, že se nám ještě pořádně nerozběhla příprava," popsal svůj závod Kotrba a ocenil i výkon první trojice: „Když jsem viděl před sebou ty tři „staříky", docela mě to motivovalo, ale bylo vidět, že mají natrénováno. Ve fotbale je to úplně jiný pohyb, není tam žádná dlouhá trať, maximálně nějaký delší sprint. Nejsme tempaři." Také další dvě medailová místa patřila fotbalistům, konkrétně horažďovickým dorostencům, Janu a Jakubovi Bočkovým z Boubína.

DOJEMNÉ LOUČENÍ

Vzhledem k jubilejnímu 20. ročníku se při vyhlašování vítězů i trochu zavzpomínalo na uplynulé ročníky, dárek dostal jako vždy nejstarší účastník běhu. Nejvytrvalejší účastníci, Alois Šatra a Vlastimil Vintr, kteří běželi 19 ročníků z 20 dostali také malou pozornost. Zástupci TJ poděkovali týmu organizátorů – Ladislavu Kropáčkovi, Miroslavě Kropáčkové a Zdeně Bylokové, který celých 20 let tuto akci zajišťuje. „Taková akce, kdy během dvaceti let se proběhlo ve Velkých Hydčicích přes tisíc lidí, by se neobešla bez podpory obce, tělovýchovné jednoty a firem v místě a okolí. Všem příznivcům a účastníkům závodů děkujeme," vrátila poděkování Kropáčková.

Pořadatelský tým si poděkování určitě zasloužil. Podle slov Ladislava Kropáčka, byl 20. ročník posledním, na kterém se výše zmíněná trojice podílela v roli hlavních organizátorů. Dvacátý první ročník tohoto stále více populárnějšího běhu už bude stát na bedrech mladších nástupců.

Výsledky

Muži 35 let a mladší (5,2 km): 1. Petr Kotrba (Velké Hydčice) 22:22 min, 2. Jan Boček 22:32 min, 3. Jakub Boček 22:36 min (oba Boubín).

Muži nad 35 let (5,2 km): 1. David Janda (SDH Malá Víska) 21:19 min, 2. Pavel Jílek (CKS Malá Víska) 21:22 min, 3. Alois Šatra (Tatran Velké Hydčice) 21:48 min.

Ženy (3,6 km): 1. Pavla Valachová 17:12 min, 2. Eva Chalušová 18:44 min (obě Týnec), 3. Petra Němejcová (Sousedovice) 19:53 min.

Děti nad 6 let (2,2 km): 1. Jan Zábranský (Velké Hydčice) 10:54 min, 2. Vendula Panušková (Týnec) 11:05 min, 3. Karel Šmrha (Horažďovice) 11:11 min.

Děti do 6 let (1 km): 1. Lucie Veringerová (Pačejov) 4:38 min.

Autor: Tomáš Kanta, 2.1.2017