Znak Velké Hydčice Obec Velké Hydčice minimapa
Hlavní nabídka
Drobečková navigace

Obec Velké Hydčice > Info o obci > Turistické tipy

Turistické tipy


Debrník

Místo
Šumava

Leží 2 km jižně od Železné Rudy a je součástí správního území města. Původně zde byl pouze les, ve kterém se roku 1774 usadili skláři. Později vznikla u sklárny vesnice. Název Debrník pochází ze slovanského základu debř, což je hluboké údolí. Roku 1779 byl na Debrníku Hafenbrädlem postaven zámeček, který daroval své dceři Alžbětě Hafenbrädlové, což byla huťmistrová vlastnící skelné hutě v Alžbětíně. Po ní pojmenovaném místě roku 1825. V kapli s výzdobou z hafenbrädlovských...

Více

Gerlova huť

Místo
Šumava
Typ

Severovýchodně od Železné Rudy, patrně na místě dnešní skládky škváry na přelomu 17. a 18. století byla založena tato skelná huť. A to z důvodu, že roku 1698 Bockbastlova huť v Gerlovském údolí byla zřejmě majitelem Gerlem vyhašena pro nedostatek palivového dřeva v blízkém okolí. Gerlova huť vyhasla r. 1865. Dochovalo se jen obytné stavení huťmistra, jako jediný objekt svého druhu v celé oblasti.

Více

Modravské slatě

Místo
Šumava
Typ

Nejrozsáhlejší komplex slatí na Šumavě. Nejvýznamnější nepřístupná přírodní rezervace.

Více

Debrník

Místo
Šumava
Typ

Nejvyšší vrchol Debrnické hornatiny. Měří 1337 metrů. Nachází na německo-české státní hranici. Tento vrchol se také často nazývá Laka, nebo Plesná.

Více

Svatá Kateřina

Místo
Šumava

Osada, jež byla původně králováckou rychtou, vznikla na nejižnějším místě Královského hvozdu při samé zemské hranici. Tehdy tímto místem procházela zemská obchodní stezka spojující Čechy s Bavorskem. První zmínky pocházejí z roku 1604, kdy byl zde položen základ kostela sv. Kateřiny. Postupně byla vybudována škola (r. 1816) a fara (r. 1857). Po 2. světové válce bylo zdejší německé obyvatelstvo vysídleno a obec na okraji hraničního pásma pustla. Fara již nestojí, kostel odstřelilo vojsko. V...

Více

Zelená Lhota

Místo
Šumava

Malá víska v malebném kraji Šumavy nedaleko státní hranice s Německem. Z pamětihodností vzpomeňme alespoň nově upravený kostel z 18. století, zasvěcený sv. Wolfgangovi. Na střeše kostela je malá zvonička. Nedaleko obce se nachází vodní nádrž Nýrsko, která slouží jako rezervoár pitné vody.

Více

Chanovice

Místo
Šumava

Velikou dominantou Chanovic, nacházejících se v okrese Klatovy na rozsáhlé náhorní plošině, je zámek, který zde byl postaven ve stylu tehdejšího baroka a náleží k němu hospodářský dvůr a kostel. Nesmíme opomenout také na místní muzeum lidové architektury Čech.

Více

Horizont

Místo
Šumava
Typ

Horizont je malá rekreační osada a výchozí místo turistických tras. Osadu najdeme severním směrem od Železné Rudy v oblasti Národního parku Šumava. Severním směrem se nad osadou zvedá vrchol Pančíř ( 1214 m.n.m.). Nad osadou vede lanová dráha z Železné Rudy na vrchol Pančíř.

Více

Menu

Kontakt

Adresa
Velké Hydčice 18
341 01 Horažďovice

Telefon
376 511 706

E-mail
obec.hydcice@seznam.cz

Datová schránka
mcabidb

Fulltextové vyhledávání

22. 3. Leona

Zítra: Ivona

Oznámení obecního úřadu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1